پنج شنبه ٢٧ دی ١٣٩٧

تعداد بازدید: ١٢٨٢٨
 

اطلاعیه (شماره 2) ثبت نام دانشجویان جدیدالورود کارشناسی ارشد

کد اطلاعیه: ٧١٧٨
تاریخ انتشار: ١٦ شهریور ١٣٩٦ ساعت ٨:٣٨

اطلاعیه شماره 2

قابل توجه پذیرفته شدگان رشته‌های مختلف آزمون ورودی کارشناسی ارشد سال 1396

ثبت نام و تشکیل پرونده در دو مرحله انجام می پذیرد.

مرحله اول: که به صورت غیر حضوری(اینترنتی) می‌باشد و لازم است دانشجویان از روز جمعه  17/06/1396 لغایت یکشنبه 19/06/1396  ( با مرورگر کروم) به لینک ثبت نام دانشجویان جدیدالورود  ، مراجعه و مطابق راهنمای درج شده در این صفحه، با قرار دادن اطلاعات کاربری مورد نیاز، شناسه کاربری و رمز عبور سیستم آموزشی را دریافت نمایند و پس از ورود به سامانه آموزشی   اطلاعات خود را تکمیل و مدارک درج شده در اطلاعیه شماره 1 را بارگزاری نمایند (باید نوع فایل های اسکن jpg و حجم آنها نهایتا 200kb باشد)

جهت ثبت نام اینترنتی به همراه داشتن کارت بانکی و رمز دوم الزامی است.

عدم انجام ثبت نام کامل اینترنتی در تاریخهای مذکور به منزله انصراف دانشجو از ثبت نام تلقی می گردد.

در صورت نیاز جهت مشاهده  فیلم مراحل آموزشی ثبت نام وهمچنین سئوالات بوجود آمده به آدرس تلگرامی @skued مراجعه نمایید.

مرحله دوم: تشکیل پرونده و ثبت نام نهایی:

زمانبندی ثبت نام و تحویل مدارک پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد1396  دانشگاه شهرکرد

سه شنبه28/6/1396

دوشنبه 27/6/1396

یکشنبه26/6/1396

رشته های علوم پایه و دامپزشکی

رشته های فنی ومهندسی و علوم انسانی

رشته های کشاورزی و منابع طبیعی

 

ب- مدارک‌ لازم‌ برای‌ ثبت ‌نام‌ (در مرحله حضوری)

  1. اصل‌ و یک نسخه تصویر مدرک‌ کارشناسی‌ مورد تایید وزارت‌ علوم، تحقیقات‌ و فناوری‌ یا وزارت‌ بهداشت‌، درمان‌ و آموزش‌ پزشکی‌ و یا شورای عالی انقلاب‌ فرهنگی‌ که‌ در آن‌ معدل‌ دوره‌‌ کارشناسی‌ قید شده‌ باشد.

توجه: آن دسته از داوطلبانی که دارای مدرک کاردانی می­باشند ارائه اصل و کپی مدرک کاردانی و یا گواهی موقت کاردانی که در آن معدل دوره کاردانی آنان قید شده باشد، لازم است.

تبصره‌1: پذیرفته­‌شدگانی‌ که‌ به‌ دلایلی‌ قادر به‌ ارائه‌ اصل‌ مدرک‌ کارشناسی‌ نمی­‌باشند، لازم‌ است اصل‌ گواهی‌ تایید شده‌ توسط دانشگاه یا موسسه‌ آموزش‌ عالی‌ محل اخذ مدرک مذکور را پس از تأیید موسسه محل تحصیل، در زمان ثبت‌نام حضوری ارائه نمایند.

تبصره 2- آن دسته از پذیرفته­‌شدگانی که در زمان اعلام نتایج اولیه و تکمیل فرم انتخاب رشته (مورخ 21/3/96 لغایت 28/3/96) دانشجوی سال آخر بوده‌­اند و حداکثر تا تاریخ 31/6/96 فارغ­‌التحصیل می­‌شوند، دانشجوی سال آخر شناخته شده و لازم است فرم معدل دانشجویان سال آخر مندرج در صفحه 39 دفترچه راهنمای (شماره 1) یا صفحه 258 دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (شماره ‌2) را از موسسه آموزش عالی محل فارغ‌التحصیلی دوره کارشناسی دریافت و آن را در زمان ثبت ‌نام به دانشگاه ارائه نمایند.

تبصره 3- بر اساس‌ مصوبه‌ جلسه 368 مورخ ‌3/11/74 شورای عالی‌ انقلاب فرهنگی‌ در مورد مدارک‌ تحصیلی‌ صادر شده‌ توسط مدیریت‌ یکی از حوزه­‌های‌ علمیه‌ قم و خراسان، فضلا و طلاب ‌حوزه‌­های علمیه که بر اساس‌ مدرک‌ صادر شده‌ توسط مدیریت یکی از حوزه­‌های علمیه قم‌ و خراسان دوره ‌سطح ‌2 را گذرانده­‌اند و یا تا تاریخ 31/6/96 فارغ­‌التحصیل‌ می­‌شوند،‌ منحصراً مجاز بوده­‌اند در هر یک‌ از کدرشته­‌های ‌امتحانی گروه علوم انسانی ثبت ‌نام‌ و در آزمون‌ آن‌ شرکت‌ نمایند و در صورت پذیرفته­‌شدن مشروط به گذراندن دروس پیش ‌نیاز به تشخیص گروه آموزشی ادامه تحصیل دهند. بدیهی‌ است ‌این‌ دسته‌ از داوطلبان‌ باید تصویر مدرک‌ فراغت‌ از تحصیل‌ خود را که‌ توسط یکی از مدیریت‌­های‌ حوزه‌ علمیه‌ قم‌ و یا حوزه علمیه خراسان صادر گردیده ‌است‌ در اختیار داشته باشند.

تبصره 4- پذیرفته­‌شدگانی‌ که‌ دارای مدرک تحصیلی معادل می­‌باشند لازم است واجد شرایط مفاد «آیین‌نامه شرکت دارندگان مدارک معادل و غیررسمی در آزمون­های مقاطع بالاتر» مصوب جلسه 845 مورخ 15/4/92 شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات‌ و فناوری‌ که طی بخشنامه شماره 2/77633 مورخ 28/5/92 توسط معاونت آموزشی وزارت متبوع به کلیه دانشگاه­ها و موسسات آموزش عالی ابلاغ گردیده، باشند.

تبصره 5: براساس مصوبه جلسه 771 مورخ 26/8/94 شورای عالی انقلاب فرهنگی، کلیه دارندگان مدرک معادل ضمن خدمت فرهنگیان که طی سال­‌های 1377 تا 1381 به دوره­‌های مذکور راه یافته­‌اند، حسب مورد از تسهیلات مصوبه شماره 2/77633 مورخ 28/5/94 برای ادامه تحصیل در مقاطع رسمی بالاتر برخوردار می‌­شوند.

استثناء: آن دسته از داوطلبانی که دانشجوی سال آخر بوده و به عنوان رتبه اول در این آزمون شرکت نموده‌­اند، معدل فارغ التحصیلی اعلام شده آنان از سوی موسسه آموزش ‌عالی محل فارغ‌‌التحصیلی دوره کارشناسی آنان، لحاظ گردیده و لازم است مطابق بند یک فوق و یا تبصره آن عمل نمایند.

2- اصل‌ شناسنامه‌ و کارت ملی و یک سری‌ فتوکپی‌ از تمام‌ صفحات‌ آن­ها

3- شش‌ قطعه‌ عکس‌ تمام‌ رخ‌ 4×3 تهیه‌ شده‌ در سال‌ جاری‌

4- مدرکی‌ که‌ وضعیت‌ نظام‌ وظیفه‌ را با توجه‌ به‌ بند «مقررات‌ وظیفه‌ عمومی»‌ مندرج‌ در صفحه 3 دفترچه‌ راهنمای‌ شماره‌ یک‌ آزمون‌ ورودی‌ دوره‌­های‌ کارشناسی‌ ارشد ناپیوسته‌ سال 1396مشخص‌ کند (برای‌ برادران‌)

تبصره 6: پذیرفته­شدگانی که در حین خدمت سربازی می­باشند لازم است برای انجام امور مربوط به ترخیص پس از ثبت­نام غیرحضوری، با در دست داشتن پرینت ثبت نام اینترنتی و گواهی اشتغال به خدمت سربازی به مدیریت تحصیلات تکمیلی دانشگاه مراجعه نمایند.

5- حکم‌ مرخصی‌ سالانه‌ یا موافقت‌ کتبی‌ و بدون‌ قید و شرط سازمان‌ متبوع‌ برای‌ کارمندان‌ دولت

تبصره:کارمندان آموزش وپرورش لازم است که، علاوه برموافقت سازمان ،حکم کارگزینی ودرصورت نداشتن مدرک کارشناسی، گواهی معدل کارشناسی رانیزارائه فرمایند.

6- معرفی‌نامه‌­های‌ ذیل ‌لازم‌ است‌ حداکثر تا قبل‌ از انتخاب‌ واحد برای‌ نیمسال‌ دوم‌ سال‌ تحصیلی‌ 97-1396 توسط ارگان­های ذیربط‌ از محل مربوط صادر و به‌ موسسه‌ آموزش‌ عالی‌ محل‌ قبولی‌ ارسال شده باشد، ‌در غیر اینصورت‌ از ثبت‌نام داوطلبانی که فرم آنان ‌در موعد مقرر واصل نشده باشد، برای ‌نیمسال‌ دوم‌ سال‌ تحصیلی‌ جاری‌ ممانعت‌ به‌ عمل‌ خواهد آمد و قبولی‌ آنان‌ "کان‌ لم‌ یکن" تلقی‌ می­‌گردد.

6-1 معرفی ‌نامه ‌رسمی ‌از ستاد مشترک‌ سپاه ‌پاسداران‌ انقلاب ‌اسلامی‌ (نیروی مقاومت بسیج) و یا وزارت‌ جهاد کشاورزی با امضاء و مهر هریک‌ از روسای‌ ارگان­های‌ مذکور که‌ در آن ‌قید شده‌ باشد داوطلب‌ باتوجه‌ به‌ ماده‌ 1 و تبصره­‌های‌ 4 گانه‌ آن‌ در آیین ‌نامه‌ اجرایی‌ قانون‌ ایجاد تسهیلات‌ برای‌ ورود رزمندگان‌ و جهادگران‌ داوطلب‌ بسیجی‌ به‌ دانشگاه­ها و موسسات‌ آموزش‌ عالی‌ و سایر شرایط مندرج‌ در آیین ‌نامه‌ مذکور واجد شرایط استفاده‌ از سهمیه‌ رزمندگان‌ می‌باشد.

6-2 داوطلبانی که با استفاده از سهمیه‌ ایثارگران و رزمندگان پذیرفته ‌شده‌اند و ارگان صادر کننده فرم آنان به ترتیب بنیاد شهید و امور ایثارگران و یا ستاد کل نیروهای مسلح می‌باشد، در زمان ثبت‌نام نیازی به ارائه تائیدیه سهمیه ثبت‌نامی از سوی ارگان ذیربط ندارند و ملاک تائید سهمیه آنان همان عنوان سهمیه درج شده در فایل قبولی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی می‌باشد.

7- اصل‌ گواهی‌ تایید شده‌ توسط دانشگاه‌ یا موسسه‌ آموزش‌ عالی‌ محل‌ اخذ کارشناسی‌ (لیسانس‌) برای‌ آن‌ دسته‌ از داوطلبانی‌ که‌ با توجه‌ به‌ مفاد آیین‌نامه پذیرش با آزمون استعدادهای درخشان به شماره 21/77897 مورخ  5/5/93 شورای هدایت استعدادهای درخشان وزارت‌ علوم‌، تحقیقات‌ و فناوری‌ با امتیاز‌ رتبه‌ اول‌ پذیرفته‌ شده‌اند.

تذکرات‌ مهم

  1.  حضور شخص پذیرفته شده جهت ثبت‌نام مرحله حضوری الزامی است و ثبت ‌نام منحصراً در تاریخ های اعلام شده صورت می‌پذیرد.
  2. معدل‌ لیسانس‌ پذیرفته‌ شده‌ باید با معدلی‌ که‌ قبلاً در زمان ثبت‌نام برای شرکت در آزمون به‌ سازمان‌ سنجش اعلام‌ نموده‌، و یا در مراحل بعد اصلاح نموده است، یکسان‌ باشد، بدیهی است از ثبت ‌نام قطعی آن دسته از داوطلبانی که دارای مغایرت معدل باشند (معدل مندرج در مدرک آنان کمتر از معدل اعلام شده به این سازمان باشد) خودداری خواهد شد.
  3. نظر به اینکه در دستورالعمل ثبت‌نامی ارسالی به کلیه دانشگاهها و موسسات پذیرنده دانشجو در آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1396 ابلاغ گردیده است تا از پذیرفته شدگانی که دارای مغایرت معدل (معدل مندرج در مدرک تحصیلی آنان کمتر از معدل اعلام شده در اطلاعات ارسالی از طرف داوطلبان به سازمان سنجش باشد) می‌باشند، صرفاً ثبت‌نام موقت و مشروط بعمل آید، لذا ضرورت دارد این دسته از پذیرفته شدگان به دانشگاه محل قبولی خود مراجعه نموده و مدارک لازم مندرج در این اطلاعیه را به آنجا ارائه نمایند تا ثبت‌نام موقت از آنان بعمل آمده و بررسی لازم در مدارک و مستندات ارائه شده صورت گیرد. داوطلبانی که دارای مغایرت معدل می‌باشند می‌بایست وضعیت نهایی خود را تا پایان آبان ماه از این دانشگاه پیگیری نموده و از مراجعه به سازمان سنجش جداً خودداری نمایند. درصورت لزوم چنانچه در این رابطه سوالی دارند می‌توانند از طریق بخش پاسخگویی اینترنتی سازمان سنجش اقدام نمایند. بدیهی است به مراجعات حضوری و هر نوع مکاتبه‌ای غیر از سایت سازمان سنجش پاسخ داده نخواهد شد.
  4.  از پذیرفته‌شدگانی ‌که‌ حداکثر تا تاریخ‌ 31/6/96 فارغ ‌التحصیل‌ نشوند، ثبت‌نام‌ به‌ عمل‌ نخواهد آمد و ضمن‌ "کان‌ لم‌ یکن" تلقی‌ شدن‌ قبولی‌ آنان‌ طبق‌ مقررات‌ با آنان‌ رفتار خواهد شد.
  5. محل ثبت نام حضوری ، دانشکده کشاورزی می باشد.
  6. ساعات مراجعه 30/8 صبح الی 30/12 و  بعد ازظهر ساعت 14 الی 16
  7.  آدرس: شهرکرد- بلوار رهبر- دانشگاه شهرکرد
  8. شروع کلاسهای دانشجویان جدیدالورود از تاریخ 01/07/96 خواهد بود.

تلفن  مدیریت تحصیلات تکمیلی دانشگاه شهرکرد  32324629-038

کلیه حقوق سایت برای دانشگاه شهرکرد محفوظ است