دوشنبه ٤ تیر ١٣٩٧

   دانشکده هنر دانشگاه شهرکرد که محل استقرار آن شهرستان فارسان می‌باشد، فعالیت آموزشی خود را در سال تحصیلی 1381 با پذیرش 25 نفر دانشجو در مقطع کارشناسی رشته‌های فرش و صنایع دستی و در فضایی حدود دوهزار متر مربع آغاز نمود.
 
 
این دانشکده در سال 1382 به پذیرش 52 نفر دانشجو در دوره‌های هنرهای تجسمی ( کاردانی به کارشناسی ) علاوه بر رشته‌های مذکور مبادرت ورزید که در نیمسال دوم 84-83 فارغ‌التحصیل شدند.
هم‌اکنون رشته کارشناسی فرش با سه گرایش طراحی، رنگرزی و سایر زیراندازها و رشته صنایع دستی با گرایشهای سفال، چوب و نگارگری فعال هستند.
 
تعداد اعضاء هیأت علمی گروه‌های فرش و صنایع‌دستی در حال حاضر 5 نفر می‌باشند که بصورت تمام وقت و در هر ترم حدود 30 مدرس مدعو در دانشکده فعالیت می‌نمایند.
 
دانشکده علوم انسانی فارسان از سال 1385 اقدام به پذیرش دانشجو در رشته الهیات نمود و هم‌اینک حدود 65 نفر دانشجوی رشته الهیات در این دانشکده مشغول به تحصیل هستند.
 
کارگاه‌های دروس اصلی دانشجویان نظیر طراحی 1و2، مبانی هنرهای تجسمی، عکاسی و آزمایشگاه شیمی و پس از آن نیز کارگاه‌های دروس تخصصی نظیر: رنگرزی، چوب، فلز، شیشه، سفال، بافت و مرمت در فضای موجود راه‌اندازی و تجهیز گردید. همزمان با فعالیت‌های آموزشی از سال 81 در ساختمان استیجاری، احداث ساختمان اصلی دانشکده با مساحتی بالغ بر چهارهزار متر مربع آغازگردید. این ساختمان در مهرماه 84 افتتاح گردید. طبقه اول مشتمل بر فضای مورد نیاز کلاسهای آموزشی و کارگاهی اعم از کارگاه‌های طراحی 1و2، مبانی هنرهای تجسمی، عکاسی، فلز، چوب، شیشه، سفال و سرامیک، بافت و مرمت، آزمایشگاه‌های شیمی، رنگرزی و الیاف‌شناسی و بخش‌های نمازخانه، سلف سرویس، امور فرهنگی و دانشجویی، نقلیه، انتشارات و انبار می‌باشد.
 
طبقه دوم، کارگاه‌های نقاشی، حجم، کتابخانه، سالنهای مطالعه، اتاق کنفرانس، سایتهای کامپیوتر، و طبقه سوم ساختمان اداری، اتاق ریاست، معاونین و اعضای هیأت علمی است.
 
کتابهای موجود در کتابخانه حدود 3600 جلد می‌باشد که از این تعداد 697 جلد آن کتب به زبان فرانسه و انگلیسی و بقیه فارسی می‌باشد. کتابهای فارسی در زمینه‌ی: کتب فلسفی، تاریخی، مذهبی، هنر، ادبیات و روانشناسی است. بیشترین عنوان و تعداد را کتابهای هنری دارد.
مجله‌های تخصصی موجود در کتابخانه: قالی ایران، دوربین عکاسی، عکس، فیلم، گرافیک، هنرهای زیبا، Oxford Art، Hali، Journal
 
و نیز تعداد 20 عدد CD و فیلم در زمینه بازدید اماکن تاریخی ایران و آثار نقاشان مدرن در کتابخانه موجود است
کلیه حقوق سایت برای دانشگاه شهرکرد محفوظ است