دوشنبه ١١ اسفند ١٣٩٩

تعداد بازدید: ٥٩٤
 

:

برگزاری نشست شورای برنامه ریزی و هماهنگی امورفرهنگی و اجتماعی مراکز آموزش عالی استان چهارمحال و بختیاری

نشست شورای برنامه ریزی و هماهنگی امورفرهنگی و اجتماعی مراکز آموزش عالی استان چهارمحال و بختیاری به میزبانی دانشگاه شهرکرد برگزار شد.

کد خبر: ٤٤٤٤

تاریخ انتشار: ٢٣ دی ١٣٩٩ ساعت ٢٠:٤٦به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهرکرد، روز سه شنبه ۲۳ دی 1399 نشست شورای برنامه ریزی و هماهنگی امور فرهنگی و اجتماعی مراکز آموزش عالی استان چهارمحال و بختیاری به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهرکرد با حضورجمعی از معاونان و مدیران دانشگاه  ها و مراکز آموزش عالی استان به میزبانی دانشگاه شهرکرد برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر سعید صفی مسئول دفتر نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه شهرکرد در این نشست ضمن بیان خیر مقدم به معاونان و مدیران فرهنگی اجتماعی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی  استان در سخنانی گفت:  همانگونه که امام راحل فرمودند: ما  درحساس ترین لحظه تاریخ اسلام قرار داریم و امام راحل اهل غلو و تعارف نبود و اینکه ما در حساس ترین لحظه تاریخ اسلام هستیم، حقیقت است، چرا که امروز تمام کفر در برابر اسلام قرار گرفته اند و از هیچ کوششی برای ضربه زدن به اسلام دریغ نمی کنند.

 مسئول دفترنهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه شهرکرد افزود:  دانشگاه قرارگاه تحولات است و ما باید زمان را بشناسیم، تحولات را بشناسیم و به لحظه باشیم همانگونه که حاج قاسم سلیمانی بود و هر جا که نیاز بود به  فعالیت می پرداخت.

حجت الاسلام سعید صفی گفت:  با توجه به وقفه ای که در یکسال گذشته برای حضور دانشجویان در دانشگاه ها ایجاد شده است، ما باید در راستای اهداف دانشگاه تغییراتی در برنامه ها ایجاد کنیم تا سبک جدیدی از زندگی دانشجویی برای  نودانشجویان ایجاد شود تا از آسیب های قبلی مصون شوند.

 دکتر کرامت الله سعیدی معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه شهرکرد  نیز در سخنانی با اشاره به اهمیت جایگاه و فعالیت های فرهنگی اجتماعی در دانشگاه‌ها، هدف از برگزاری این نشست را همفکری برای برنامه ریزی و هم افزایی جهت حل مشکلات فرهنگی و اجتماعی و تقویت حوزه فرهنگی و اجتماعی دانشگاه های استان دانست.

دکتر پژمان طهماسبی معاون دانشجویی دانشگاه شهرکرد نیز در این نشست گفت:  برای حوزه‌های معاونت دانشجویی و فرهنگی شرایط بعد از کرونا سخت تر از زمان شیوع این ویروس خواهد بود چراکه دانشجویان با انرژی زیاد به دانشگاه ورود خواهند کرد و چون از شرایط حاکم بر دوران شیوع کرونا خسته شده اند، در کوتاه مدت تلاش دارند وقت بیشتری در دانشگاه سپری کنند و ما باید تلاش کنیم که انرژی دانشجویان را به سمت فعالیت های مثبت جهت دهی کنیم.

دکتر پژمان طهماسبی افزود: با توجه به شرایط بودجه ای امسال و سال آینده کشور، با مشکلات زیادی مواجه هستیم که باید یک برنامه ریزی دقیق و مناسبی را برای مواجهه با این مسائل  ومشکلات انجام دهیم تا مسائل دانشجویان در حوزه‌های رفاهی، خوابگاهی ،تغذیه و غیره به نحو مناسبی حل شود.

دکتر یاسر درخشنده مدیر برنامه ریزی فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهرکرد نیز در سخنانی به ارائه گزارشی از فعالیت های معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهرکرد پرداخت و گفت: این معاونت  با شیوع کرونا برنامه های خود را به صورت مجازی برگزار نموده است.

 در ادامه این نشست، مسئولان فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان به ارائه گزارشی از برنامه و عملکرد حوزه فرهنگی و اجتماعی دانشگاه متبوع خود پرداختند.

تدوین تقویم فرهنگی دانشگاه های استان، برگزاری ماهیانه نشست شورای برنامه ریزی و هماهنگی امورفرهنگی و اجتماعی مراکز آموزش عالی استان، دعوت از مسئولان دفاتر نهاد نمایندگی رهبری و  مدیران مراکز مشاوره دانشگاه های استان برای حضور در جلسات آتی شورا،  تمرکز بر اجرای برنامه های تربیت بدنی و مشاوره در ترم آینده دانشگاه ها در صورت حذف محدودیت های کرونایی و تدوین طرح هدفمند سازی فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه های استان از مهمترین مباحث مطروحه در این نشست بود.

کلیه حقوق سایت برای دانشگاه شهرکرد محفوظ است