برگزاری دومین نشست ستاد جهاد تبیین دانشگاه های استان چهارمحال و بختیاری در دانشگاه شهرکرد

٢٨ اسفند ١٤٠٠ ساعت ١٣:٥٦    کد: ٤٧٣١   
تعداد بازدید:    ١٠٧٩    به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهرکرد، روز شنبه ۲۸ اسفند ۱۴۰۰، با حضور دکتر احمد راستینه، نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی، دکتر یاسر پیرعلی، سرپرست دانشگاه شهرکرد، حجت الاسلام دکتر سعید صفی،  مسئول دفتر نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه شهرکرد، اعضای هیات رییسه دانشگاه شهرکرد و جمعی از مسئولین دانشگاه های استان و اساتید، کارمندان و دانشجویان دانشگاه شهرکرد در مسجد امام علی(ع) دانشگاه شهرکرد برگزار شد.

دکتر احمد راستینه در این نشست ضمن تبریک اعیاد  شعبانیه و ابراز امیدواری از حضور در جمع دانشگاهیان گفت: مهمترین اتفاق در جهاد تبیین این است که بستر پرسش و پاسخ را فراهم کنیم و در ایام تعطیلات نوروزی در جمع خانواده ها و جمع های بزرگتر که مورد پرسش قرار می گیریم، بتوانیم تبیین کنیم.

نماینده مردم شهرستان های شهرکرد،  بن و سامان ادامه داد:  هجمه رسانه ای دشمن به قدری سنگین بوده است که مردم را از کنشگری به انفعال کشانده است و باید تلاش کنیم که مردم به سمت کنشگری فعال برگردند.

دکتر راستینه افزود: در مسئله جهاد تبیین باید دو مسئله و پرسش برای ما مطرح شود: اول اینکه چرا مقام معظم رهبری از لفظ جهاد استفاده کرده اند و دوم اینکه چه چیزی باید تبیین شود.

نماینده مردم شهرستان های شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه با بعضی خوراک های رسانه ای که در درون با بعضی حرکات خود ایجاد کرده ایم، بستر پذیرش را برای بعضی از توده های مردم فراهم کردیم و باعث شده است بسیاری به این نتیجه برسند که مشکلات کشور حل نمی شوند مگر با توافق با آمریکا.

دکتر احمد راستینه با بیان اینکه جهاد یعنی مبارزه با دشمن و جهاد تبیین یعنی روشن کردن مولفه هایی که یک طرف آن دشمن و یک طرف ما ایستاده ایم، گفت: باید این مولفه ها را واکاوی و اصلاح کنیم و یکی از مهمترین مسائلی که دشمن به شدت روی آن برنامه ریزی کرده است، دستاورد های نظام مقدس جمهوری اسلامی است و ما وظیفه داریم دستاورد های انقلاب را تبیین کنیم چرا که دشمن آنچه در دوران پهلوی رخ داده را بزرگ و دستاوردهای انقلاب را کوچک جلوه می دهد.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در جهاد تبیین اول باید دوران قبل انقلاب را به خوبی واکاوی کنیم تا بتوانیم به خوبی واقعیات را عرضه کنیم و دوران بعد از انقلاب را هم به خوبی بشناسیم تا بتوانیم به خوبی دستاورد ها را عرضه کنیم و بتوانیم در مقابل توطئه های دشمن از آنها دفاع کنیم.

دکتر راستینه با اشاره به تقابل دو مسئله مقاومت و سازش، بیان کرد: دشمن می خواهد هزینه سازش را خیلی کم و هزینه مقاومت را خیلی زیاد جلوه دهد تا مردم به سمت سازش و تبلیغ رسانه ای دشمن بروند و در جهاد تبیین باید هزینه مقاومت و سازش را لیست کنیم تا به مردم نشان دهیم هزینه کدام بیشتر است.

دکتر احمد راستینه افزود: دشمن برای ما اینگونه تبیین می کند که اگر شما به یک اقتصاد بزرگ در زمان کوتاه برسید بهتر است تا اینکه با ایستادگی و مقاومت به اقتصادی پایدار مبتنی بر ظرفیت های داخلی برسید و در جهاد تبیین باید همین مسائل روشن شود.

نماینده مردم شهرستان های شهرکرد، بن و سامان با اشاره به ضرورت تشریح درست اندیشه های امامین انقلاب اسلامی، امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب، گفت: خیلی ها اندیشه های این بزرگان را از ظن خود تبیین می کنند و این مهم است که اندیشه امام(ره) و مقام معظم رهبری چگونه تبیین شود تا رسانه های معاند نتوانند آنگونه که خود می خواهند امامین را تبیین کنند و آنگونه که نیستند یا تنها بخشی از زوایای شخصیتی و اندیشه ای آنان را که می خواهند تبیین کنند، یعنی تصویری که خود می خواهند را به مردم و جامعه ارائه دهند و ما زمانی موفق می شویم که اندیشه امامین خود را به درستی در جامعه تبیین کنیم.

دکتر احمد راستینه با بیان اینکه در جهاد تبیین مهم است که تبیین در مقابل کدام اقدام دشمن باید اضافه کرد: هر روشنگری امروز در ذیل جهاد تبیین قرار نمی گیرد بلکه آن روشنگری ای مهم است که شما را در برابر جبهه دشمن به یک صف آرایی برای تقابل می کشد.

نماینده مردم شهرستان های شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی گفت: بعد از انقلاب اسلامی ایران وارد یک جهان تقابلی میان دو مبنای فکری و اندیشه ای شدیم که زوایای مختلفی دارد که یکی از آنها زاویه تقابل و سازش است.

دکتر احمد راستینه با اشاره به اتفاقات مهمی که از ابتدای انقلاب اسلامی تا کنون افتاده است گفت: از ابتدای انقلاب در کنار شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی شعار مبارزه با آمریکا نیز داده شده است و این بیانگر این موضوع است که انقلاب اسلامی تنها مبارزه با استبداد پهلوی نبوده است بلکه این تنها بخشی از مبارزه ملت ایران بوده است.

دکتر راستینه با بیان اینکه جهت اصلی مبارزه انقلاب اسلامی، مبارزه با آمریکا، سلطه، ظالم و یاری مظلوم بوده است، افزود: در آن دوران جبهه آرایی ها شکل خود را لحظه به لحظه بیشتر می کند تا می رسیم به صف آرایی برای تسخیر لانه جاسوسی که امام خمینی(ره) از این رویداد به عنوان انقلاب بزرگتر از انقلاب اول یاد می کنند.

نماینده مردم شهرستان های شهرکرد، بن و سامان ادامه داد: گفتمان حاکم بر دنیا گفتمان ابر قدرتی بوده است که یا ابر قدرتی، یا ریز قدرت و یا اقمار و چیزی به عنوان استقلال وجود نداشته اما انقلاب اسلامی این گفتمان را به چالش کشید و در تقابل با گفتمان حاکم بر آمد و رسیدن به قدرت را نه برای سلطه گری بلکه برای حمایت از مظلوم انتخاب کرده است.

دکتر احمد راستینه بیان کرد: سیاست مستقلی که نظام مقدس جمهوری اسلامی با حضور یک رهبر فهیم اتخاذ می کند بسیار ارزشمند است و نیاز به تبیین دارد.

دکتر راستینه در خصوص مسائل پیش آمده در عرصه بین المللی گفت: در جهاد تبیین باید به درستی عرصه بین المللی را به تصویر بکشیم چراکه کسب منافع ملی به میزان نقش آفرینی در عرصه بین المللی است.

نماینده مردم شهرستان های شهرکرد، بن و سامان افزود: عرصه بین الملل صحنه تقابل دو اندیشه کسب قدرت برای سلطه گری و کسب قدرت برای دفاع از مظلومان است.

در پایان این نشست حاضرین پرسش ها و شبهات خود در مورد مسائل مختلف را بیان کردند و دکتر احمد راستینه به پرسش های مطرح شده پاسخ داد.

 


شهرکرد- بلوار رهبر- دانشگاه شهرکرد
03832324401 تا 03832324407
8818634141