جشن میلاد با سعادت حضرت مهدی(عج) در دانشگاه شهرکرد

٠٥ اسفند ١٤٠٢ ساعت ١٢:٥٠    کد: ٥٦١٠   
تعداد بازدید:    ١٦٩٦    به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهرکرد، روز شنبه 5 اسفندماه 1402، جشن نیمه شعبان با حضور دکتر یاسر پیرعلی، رییس دانشگاه شهرکرد، دکتر عزیزالله مولوی، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، جمعی از کارکنان و اساتید و با حضور دانشجویان در دانشگاه شهرکرد برگزار شد.

دکتر یاسر پیرعلی ضمن تبریک اعیاد شعبانیه گفت: فعالیت‌های گسترده فرهنگی که با محوریت و حضور فعال دانشجویان در راستای افزایش شور و نشاط انجام گرفته است، جای تشکر و قدردانی دارد.

رییس دانشگاه شهرکرد با بیان اینکه مولفه قدرت هر کشوری مردم هستند، ادامه داد: باید فضایی ایجاد کنیم که مشارکت در انتخابات در سطح استان حداکثری باشد، البته خود مردم همیشه پشتوانه نظام و انقلاب بوده‌اند و امیدواریم مشارکت حداکثری نخبگان و جوانان دانشجو را پای صندوق‌های رای شاهد باشیم.

دکتر عزیزالله مولوی نیز ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت مهدی(عج) گفت: شب نیمه شعبان، شبی بسیار عزیز و محترم و دیوار به دیوار شب قدر است و در روایات آمده است که بسیاری از اعمال شب قدر را در این شب نیز می‌توان به جا آورد و شبی سراسر نور است.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه افزود: در دین مبین اسلام منجی و موعود نهایی عالم حضرت مهدی(عج) است و ما بر این باوریم که امام غایب از نظرها، ما را می‌بیند و صدای ما را می‌شنود و از احوال ما آگاه است و دغدغه نجات  پیروان خود را دارد که باعث زنده بودن امید در دل‌های مسلمین است و ناامیدی برای این امت بی‌معناست.

دکتر مولوی ضمن تشکر از همه دانشجویانی که در فعالیت‌های فرهنگی مشارکت دارند، افزود:تشکل بسیج دانشجویی، کانون هنر و رسانه و کانون قرآن و عترت دانشجویی در برپایی این جشن مشارکت داشته اند که جای قدردانی دارد.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تاکید کرد: آیین‌های قومی یکی از مهمترین عناصر فرهنگی ما هستند و اگر پیشینه سنتی و قومی خود را فراموش کنیم حتما دچار بحران در معنویت نیز خواهیم شد.

شعرخوانی، اجرای آیین چوب بازی قوم بختیاری، اجرای موسیقی و مسابقه از دیگر بخش‌های اجرا شده در این مراسم بود.


شهرکرد- بلوار رهبر- دانشگاه شهرکرد
۰۳۸۳۲۳۲۴۴۰۱ تا ۰۳۸۳۲۳۲۴۴۰۷
۸۸۱۸۶۳۴۱۴۱