جمعه ١٦ خرداد ١٣٩٩

تعداد بازدید: ٥٠٤
 

:

دیدار و گفتگوی سرپرست دانشگاه شهرکرد با مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری پارسا و فعال اقتصادی بلغارستانی


کد خبر: ٢١٣٦

تاریخ انتشار: ٠١ خرداد ١٣٩٧ ساعت ٢٢:٤٢به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهرکرد، روز یک شنبه ۳۰ اردیبهشت ۹۷ دکتر سعید کریمی سرپرست دانشگاه شهرکرد با دکتر نبی الله معصومی مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری پارسا از بلغارستان و رییس و اعضای اتاق بازرگانی استان دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار دکتر سعید کریمی با اشاره به قابلیت های استان چهارمحال و بختیاری و پتانسیل های این استان در بخش کشاورزی و منابع طبیعی گفت: با در نظر گرفتن توانایی های  استان در بخش صنعت باید در بخش توسعه ارتباطات بین المللی پیشرفت های چشمگیری صورت بگیرد.

سرپرست دانشگاه شهرکرد افزود: بدون حضور رابطان بین المللی و آشنایی نزدیک آنها با ظرفیتهای سرمایه گذاری در بخش های مختلف استان، امکان بهره برداری و همکاری وجود نخواهد داشت.

 دکتر کریمی در ادامه  خواستار فراهم سازی زمینه همکاری های دانشگاهی از طریق  امضای تفاهم نامه همکاری علمی و پژوهشی و تبادل استاد و دانشجو با دانشگاه های کشور بلغارستان شد.

گفتنی است در این نشست دکتر رضا خوش سیرمعاون پژوهش و فناوری دانشگاه و دکتر محسن بهمنی رئیس گروه همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه ، رئیس و اعضای اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی استان نیز حضور داشتند، دکتر معصومی با ابراز خرسندی از برگزاری این دیدار از ایده های مطرح شده در جلسه بسیار استقبال و خواستار حضور اساتید و دانشجویان دانشگاه شهرکرد در دانشگاه های بلغارستان و به ویژه همکاری اساتید دانشگاه با بخش صنعت و کشاورزی این کشور شدند.

شایان ذکر است، دکتر معصومی استاد زبان فارسی در مرکز رایزنی فرهنگی و مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری پارسا در  بلغارستان هستند و به عنوان رابط و فعال اقتصادی نیز در این کشور فعالیت دارند.

کلیه حقوق سایت برای دانشگاه شهرکرد محفوظ است