پنج شنبه ٢٧ تیر ١٣٩٨

تعداد بازدید: ٢٥٥
 

:

برگزاری نشست هم‌اندیشی مرکز رشد واحدهای فنآور دانشگاه شهرکرد و پارک علم و فنآوری استان

نشست هم‌اندیشی مرکز رشد واحدهای فنآور دانشگاه شهرکرد و پارک علم و فنآوری استان چهارمحال و بختیاری در دانشگاه شهرکرد برگزار شد.

کد خبر: ٢١٤٩

تاریخ انتشار: ١٧ مرداد ١٣٩٧ ساعت ١١:٣٤به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهرکرد، صبح روز سه شنبه ۱۲ تیرماه ۱۳۹۷ نشست هم‌اندیشی مرکز رشد واحدهای فنآور دانشگاه شهرکرد و پارک علم و فنآوری استان چهارمحال و بختیاری به منظور زمینه سازی برای تعامل و همکاری بیشتر و همچنین زمینه‌سازی جهت انعقاد تفاهم‌نامه همکاری مشترک با حضور دکتر سعید کریمی سرپرست دانشگاه شهرکرد، دکتر رضا خوش سیر معاون پژوهش و فنآوری دانشگاه، دکتراسماعیل پیر علی رییس پارک علم و فناوری استان و دکتر ویشتاسب سلیمانیان رییس مرکز رشد واحدهای فنآور دانشگاه در دفتر ریاست دانشگاه شهرکرد برگزار شد.
در این نشست دکتر سعید کریمی ضمن خیرمقدم به رییس پارک علم و فنآوری استان، مرکز رشد واحدهای فنآور دانشگاه شهرکرد و پارک علم و فناوری استان را در عرصه کارآفرینی فعال و مؤثر دانست و کیفیت مراکز رشد را نیز بااهمیت خواند.
سرپرست دانشگاه شهرکرد در بخش دیگری از سخنانش، خواستار هم‌افزایی بیشتر بین پارک علم و فناوری استان و مرکز رشد واحدهای فن‌آور دانشگاه شهرکرد شد و تحقق این امر را مایه همبستگی میان واحدهای کارآفرین و نتیجه آن را کارآفرینی در استان دانست.
دکتر کریمی در پایان سخنانش اظهار امیدواری کرد با همکاری مرکز رشد و پارک علم و فنآوری استان، زمینه کارآفرینی و تجاری‌سازی ایده‌ها فراهم شود تا معضل نبودن شغل و بیکاری که از دغدغه اصلی جوانان استان است، برطرف شود.
دکتر پیر علی نیز ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این نشست گفت: پارک علم و فنآوری تیم‌های که ایده‌های نو داشته باشند و کارآفرین باشند را شناسایی می‌کند، آموزش می‌دهدو تا مرحله تجاری‌سازی و کارآفرینی آنها را حمایت می‌کند.
دکتر خوش سیر نیز در این نشست گفت: باید مراکز رشد و پارک علم و فنآوری را برای اعضای هیات علمی و دانشجویان بیشترمعرفی کنیم تا امکان همکاری بین آنها تسهیل شود و علاوه برآن از تجربیات مراکز رشد واحدهای فنآور و پارک‌های علم و فناور موفق در کشور برای پیشبرد اهداف خود نیز استفاده نماییم. معاون پژوهش و فنآوری دانشگاه شهرکرددر ادامه سخنانش، برگزاری کارگاه‌های کارآفرینی در دانشگاه را از مهمترین برنامه‌ها فصل تابستان برای دانشجویان دانست و از آمادگی دانشگاه شهرکرد برای انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک با پارک علم و فنآوری استان خبر داد.
دکتر ویشتاسب سلیمانیان رییس مرکز رشد واحدهای فنآور دانشگاه نیز در این نشست گفت: ما برنامه‌ها و جشنواره‌های زیادی با هدف شناسایی ایده‌های نو در سطح دانشگاه برگزار کردیم در این زمینه باید فرهنگ‌سازی لازم انجام شود و در صورت امکان تفاهم نامه همکاری بیشتر بین دانشگاه شهرکرد و پارک علم و فناوری استان جهت همکاری‌های بیشتر تبادل اطلاعات منعقد شود.
 

 

کلیه حقوق سایت برای دانشگاه شهرکرد محفوظ است