دوشنبه ٤ تیر ١٣٩٧

کارشناس: فرخنده امیریان

انجمن جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه شهرکرد

این تشکل با زحمات بی دریغ و چند ماهه ی هیئت مؤسس در سال ۱۳۸۷ فعالیت خود را آغاز کرد. مطابق با مقررات کلی این تشکل، هر ساله در موعد مقرری، ۹ نفر دانشجوی پسر و دختر به عنوان اعضای شورای مرکزی تشکل به وسیله ی انتخابات توسط اعضای فعال برگزیده می شوند و با تشکیل جلساتی در طول سال خط مشی تشکل را برنامه ریزی و سازماندهی می کنند. پس از ۴ سال و به تبع روی کار آمدن ۴ شورای مرکزی، جامعه اسلامی دانشگاه شهرکرد بعد از انتخاباتی که اردیبهشت ماه ۱۳۹۱ برگزار شد، سکان هدایت خود را به دست شورای مرکزی پنجم سپرد.

 جامعه اسلامی به طور کلی در ۵ واحد به نام های "تشکیلات"، "فرهنگی"، "آموزش"، "سیاسی" و "روابط عمومی" مشغول به کار است و هر ساله فعالیت هایی در زمینه های مختلف انجام می دهد. از جمله این فعالیت ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 برگزاری همایش های مختلف در زمینه های آموزشی مثل همایش های آبان ماه، فرهنگی، سیاسی، عقیدتی و ... در طول ترم، جلسات سخنرانی با موضوعات مختلف، کلاس های آموزشی_مهارتی، برگزاری کرسی های آزاد اندیشی(مثل کرسی آزادی که در فروردین ماه به عنوان برترین کرسی کشور انتخاب شد)، افزایش سطح اطلاعات معرفتی با پیش بینی سیر های مطالعاتی و ...

بسیج دانشجویی شهید علم الهدی دانشگاه شهرکرد

بسیج به عنوان، فراگیرترین تشکل دانشجویی جای فعالیت خود جوش در قالب جنبش دانشجویی با محور عدالت محوری و اسلام باوری را برای همگان بازگذاشته است. این فعالیتها مطابق با خواست و سلیقه خود دانشجو و در قالب کانون‌های مختلف برنامه‌ریزی گردیده که از مهمترین آنها کانون فرهنگی، با بیشترین مخاطب پیگیر مباحث فرهنگی، عقیدتی و دفاع‌مقدس است. از جمله فعالیتهای این کانون برگزاری اردوهای‌متعدد زیارتی و سیاحتی مثل اردوی راهیان نور (مناطق عملیاتی جنوب) اردوی مشهد مقدس ، اردوهای جهادی و ... است .

کانون‌های تربیت‌بدنی، مطالعات زنان و خانواده، بررسی و تحلیل، مهدودیت، خبرنگاران بسیجی و فضای سایبری و ... از جمله پرطرفدارترین کانون‌های بسیج دانشجویی هستند که عرصه را برای فعالیت هایی آزاد یا صد درصد دانشجویی فراهم کرده‌اند.

که در زیر برخی فعالیت ها را به روایت تصویر من باب آشنایی بیشتر می آوریم.

۱-اردوی جهادی که دو دوره در مناطق سردشت و میانکوه اردل برگزار گردید.

۲-برگزاری اردوی راهیان نور

۳-برگزاری مراسم بزرگداشت سوم خردادآزادسازی خرمشهر

۴-برگزاری مراسم یادواره شهدابه همراه نمایشگاه عکس

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل

 بنا به آمار، نسبت به تعداد دفاتر خود در دانشگاه فعالترین و بزرگترین تشکل دانشجویی کشور است؛ که ضمن پرداخت به امور صنفی- دانشجویی توانایی خود را در زمینه های مختلف مذهبی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و... به اثبات رسانده است.

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه شهرکرد نیز با آغاز به کار خود در سال ۱۳۸۷ و همگام و همسو با دیگر دفاتر اتحادیه در دانشگاه های سراسر کشور در طول مدت فعالیت خود بسیار پر جنب و جوش ظاهر شد و هم اکنون نیز، با داشتن بالغ بر ۱۲۰۰ عضو، به عنوان بزرگترین تشکل دانشگاه مشغول به فعالیت در جهت رسیدن به اهداف والا و بلند مدت خود است. این تشکل با برگزاری مراسم سخنرانی، جشن، کارگاه های مختلف و... توانست تا حدودی نسبت به رسالت خود واقف شده، به سوی اهداف مقدس خود حرکت نماید. لذا چکیده ای از فعالیت های سال های گذشته را برای آشنایی بهتر و بیشتر شما بیان میکنیم:

برگزاری یادواره شهدای گمنام دانشگاه شهرکرد با همکاری بسیج دانشجویی

برگزاری کرسی آزاد اندیشی

برگزاری همایش های مختلف از جمله جلسه ای در خصوص نقد و تحلیل سیاست های جاری کشور با حضور دکتر محسن رضایی

 و همایش انتخابات نهم و چالش های امنیتی آن با حضور دکتر ترقی

برگزاری کارگاه های آموزشی از جمله کارگاه پیوند آسمانی

برنامه ویژه جدیدالورود ها در قالب اردو و بسته فرهنگی

برگزاری مسابقه کتاب خوانی

برگزاری مراسم های مناسبتی از جمله ویژه ایام محرم و فاطمیه

 

کلیه حقوق سایت برای دانشگاه شهرکرد محفوظ است