امضای تفاهم ‌نامه همکاری دانشگاه شهرکرد و دانشگاه هامبورگ آلمان


٠١ تیر ١٣٩٧ ساعت ١٠:٤٤   
تعداد بازدید:    ٢٠٥٨    در راستای شروع روابط و گسترش همکاری های علمی، تفاهم نامه همکاری به همت دفتر همکاری های علمی و بین المللی میان دانشگاه شهرکرد و  دانشگاه هامبورگ آلمان به امضا رسید تفاهم نامه همکاری با دانشگاه هامبورگ آلمان در دانشگاه شهرکرد به امضاي دکتر سعید کریمی سرپرست دانشگاه شهرکرد و پروفسور یواخیم شرودر(Joachim schroeder) از دانشگاه هامبورگ المان به امضا رسيد تا فصل تازه اي در مبادلات علمي ميان دو دانشگاه آغاز شود.

​دکتر سعید کریمی، سرپرست دانشگاه شهرکرد در خصوص این تفاهم نامه گفت: این تفاهم نامه در حوزه های آموزشی، پژوهشی و استفاده از توانمندی‌های مشترک دو دانشگاه و به ویژه مقدماتی در جهت انجام پروژه مشترک آموزشی و پژوهشی جدید بین دو دانشگاه به امضا رسید.

ایشان افزودند: تلاش بر این است که بیشتر همکاری‌ها در حوزه تحصیلات تکمیلی و گسترش پروژه های تحقیقاتی باشد و بر اساس این توافقنامه دو دانشگاه در زمینه ایجاد فرصت های مطالعاتی،برگزاری کارگاه های آموزشی و تبادل استاد و دانشجو به توافق رسیدند.

ایشان تبادل داده و اطلاعات علمی، انجام پروژه های تحقیقاتی، اختراعات، و چاپ مقالات مشترک, برگزاری کنفرانس‌ها، کارگاه‌ها و سمینارهای مشترک و شرکت در دوره‌های آموزشی طرفین از دیگر مفاد این تفاهم نامه ی علمی آموزشی برشمرد و منابع مالی مورد نیاز هر کدام از  بندهای تفاهم نامه به صورت جداگانه مورد توافق قرار خواهد گرفت.

پروفسور یواخیم شرودر نیز در این نشست طی سخنانی ضمن ابراز خوشحالی از حضور در دانشگاه شهرکرد به برخی از تفاهم نامه های مشابه امضا شده با سایر دانشگاه ها دنیا پرداخت و ابراز امیدواری کرد این تفاهم نامه در راستای اهداف طرفین هرچه سریعتر اجرایی شود.

دانشگاه هامبورگ جزو ۱۵ دانشگاه برترکشور آلمان در میان ۲۲۰ دانشگاه برتر جهان می باشد.این دانشگاه برنده‌ی ۶ جایزه‌ی نوبل می‌باشد و حدود ۴۲۰۰۰ دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند که حدود ۵ هزار نفرآنها بین المللی اند .


شهرکرد- بلوار رهبر- دانشگاه شهرکرد
۰۳۸۳۲۳۲۴۴۰۱ تا ۰۳۸۳۲۳۲۴۴۰۷
۸۸۱۸۶۳۴۱۴۱