دانشگاه شهرکرد میزبان نشست هم اندیشی مدیران هسته های گزینش استان چهارمحال و بختیاری


٢٨ خرداد ١٤٠٢ ساعت ١٣:٤٧   
تعداد بازدید:    ٢٣٨    به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهرکرد روز دوشنبه ۸ خرداد ماه ۱۴۰۲، نشست هم اندیشی مدیران هسته های گزینش استان چهارمحال و بختیاری با هدف هم اندیشی در خصوص برگزاری دوره‌های آموزشی و اجرای مصوبات هیات های مرکزی و هیات عالی گزینش کشور در دانشگاه شهرکرد برگزار شد.

مرتضی طاهری در این نشست ضمن تبریک دهه کرامت، با اشاره به روایات متعدد در خصوص اهمیت و جایگاه گزینش نیروی انسانی و با بیان اینکه قرآن کریم نقش بسزایی برای نیروهای لایق، قائل است، گفت: اصول و ضوابط گزینش که در آغاز فراگرد گزینش تعیین می شود در برگیرنده میزان تحصیلات، دانش‌ها، مهارت و تجربه است و معیار کلی گزینش، شایستگی و احراز صلاحیت است.

مدیر هسته گزینش کارکنان دانشگاه شهرکرد، به تشکیل جلسات درهسته گزینش دانشگاه، بررسی پرونده های نیروهای شرکتی، قراردادی و تبدیل وضعیت پیمانی تا رسمی قطعی، تبدیل وضعیت فرزندان ایثارگران و جانبازان و مراسم بزرگداشت سالروز گزینش در دانشگاه اشاره و گزارشی در خصوص امور جاری گزینش دانشگاه شهرکرد ارائه کرد.

مرتضی طاهری  با اشاره به نامه ۵۳ نهج البلاغه،  به بیان خصوصیات و ویژگی های گزینش کارکنان پرداخت و افزود :  این نامه از نهج ‏البلاغه که یک فرمان حکومتى از جانب حضرت على(ع) به مالک اشتر، زمامدار مصر است به گونه مستقیم به معیارهاى گزینش بسیارى از مقام هاى مدیریتى جامعه و نیز مقام هاى عادى پرداخته است.

مدیر هسته گزینش کارکنان دانشگاه شهرکرد  از بین عامل هایى که باید در نظر گرفته شوند، «مهارتهاى لازمِ» فنى، انسانى، ادراکى و طراحى و نیز «ویژگیهاى شخصیتى لازم» را نام برد که براى سطوح مختلف سازمانى متفاوت می ‏باشد.

مرتضی طاهری اصل «انتخاب اصلح»  را یکى از اصولی ترین شرایط براى انتخاب و گزینش عنوان کرد و گفت: در قرآن کریم به داشتن اهلیت اشاره کرده است  زیرا تعبیر «اهلیت» نه تنها ویژگى «صلاحیت و شایستگى» در همه ابعاد آن، بلکه تعهد و تخصص را نیز شامل می شود.

مدیر هسته گزینش دانشگاه شهرکرد خاطر نشان کرد: به منظور آشنایی بیشتر کارکنان با قوانین و دستورالعمل های گزینشی، هسته گزینش کارکنان دانشگاه، قوانین گزینش کشور را برای کارکنان قرارداد معین، پیمانی، رسمی آزمایشی و رسمی قطعی به صورت کارگاه هایی برگزار نماید.

فخریان دبیر شورای هم اندیشی مدیران هسته های گزینش استان نیز ضمن تبریک دهه کرامت، در خصوص اهمیت و جایگاه گزینش و دستور کار جلسه، توضیحاتی را ارائه نمود.

گفتنی است: جلسات شورای هم اندیشی مدیران هسته های گزینش استان هر سه ماه یکبار و هربار به میزبانی یکی از هسته های گزینش در استان برگزار می گردد.


شهرکرد- بلوار رهبر- دانشگاه شهرکرد
۰۳۸۳۲۳۲۴۴۰۱ تا ۰۳۸۳۲۳۲۴۴۰۷
۸۸۱۸۶۳۴۱۴۱