چهارشنبه ١٨ تیر ١٣٩٩


 

گروه ژنتیک  اولین بار در سال 1382 با جذب دانشجو در رشته سلولی و مولکولی با گرایش ژنتیک به عنوان بخشی از گروه زیست شناسی آغاز به کار نمود و در سال 1386 به عنوان گروهی مستقل در کنار سایر گروههای مجموعه علوم زیستی مشغول به فعالیت شده و در این مدت با پیشرفتی چشمگیر به کار خود ادامه داده و می دهد. در حال حاضر حدود 200 دانشجوی کارشناسی و کارشناسی ارشد با گرایش ژنتیک در این گروه مشغول به تحصیل می باشند.

 همزمان در سال 1386 اولین دوره دانشجویان کارشناسی ارشد در رشته ژنتیک پذیرش شدند که با موفقیت و در بازه زمانی استاندارد فارغ التحصیل شده اند و در حال حاضردوره سوم کارشناسی ارشد در حال شروع پایان نامه خود می باشند. تعداد دانشجویان دوره کارشناسی ارشد حال حاضر گروه 14 نفر می باشد که عمده آنها از رتبه های زیر 50 کنکور کارشناسی ارشد می باشند.

گروه ژنتیک در حال حاضر دارای امکانات بسیار کامل و پیشرفته به طور مستقل و نیز مشترک با سایر بخشهای علوم زیستی می باشد.دو آزمایشگاه سلولی- مولکولی و ژنتیک-بیوتکنولوژی با فضای باز محیط مناسبی برای تحقیقات و آموزش فراهم آورده اند. انواع ملزومات تحقیقات سلولی و مولکولی شامل دستگاههای PCR، بن ماری، انکوباتورهای مختلف میکروبی ، سانتریفیوژ دور بالا، سیستم کامل الکتروفورز و غیره در دسترس است. همچنین وجود آزمایشگاه تحقیقاتی بسیار مجهز، تمامی نیازهای تحقیقاتی مجموعه علوم زیستی را پوشش می دهد. سیستم مداربسته میکروسکوپی در بخش اموزشی به همراه میکروسکوپهای مختلف ، از سایر امکانات این گروه است. با توجه به سرعت زیاد پیشرفت مجموعه و حسن نظر مدیریت محترم دانشگاه شهرکرد نسبت به علم ژنتیک و بیوتکنولوژی، به سطحی کم نظیر از توانمندی و امکانات می باشد.

در حال حاضر 8 نفر به عنوان اعضای هیئت علمی در این گروه مشغول فعالیت هستند .

 

گرایش ها و مقاطع تحصیلی گروه ژنتیک

 

نام گروه

نام گرایش و مقاطع تحصیلی

ژنتیک

  • کارشناسی و  کارشناسی ارشد  ژنتیک
  • کارشناسی ارشد بیوتک
 
کلیه حقوق سایت برای دانشگاه شهرکرد محفوظ است